Jak wybrać wideo rejestrator?

Wideo rejestrator stają się powoli coraz częściej wybieranym urządzeniem przez kierowców. Kiedyś podstawowym sprzętem była nawigacja gps – obecnie także kamery. Mogą one się przydać w wielu codziennych sytuacjach na drodze i na parkingu. Materiał z wideo rejestratora może stanowić dowód w przypadku wypadku czy innego zdarzenia drogowego. Zobacz, jak wybrać najlepszy model kamery do pojazdu.

Wideo z podróży

Główne zadanie tego urządzenia pomiarowego to pomiar prędkości a także rejestracja obrazu. Wideo rejestrator montuje się na stałe w pojazdach, dzięki czemu mogą się na niej zapisać godziny podróży. Wszystko zależy od wielkości karty SD. Policja czy ubezpieczyciel traktują nagranie z kamery jako dowód w toczonej sprawie.  Kamerka pozwala na nagraniu przejechanej trasy w wielu sytuacjach np.  podczas bezprawnego zatrzymania przez policję. Filmik może okazać się cenny, kiedy chcesz udoskonalić lub skorygować styl swojej jazdy. Śledząc obraz na komputerze czy w telefonie komórkowym, możesz szybko wyłapać wszelkie pomyłki czy błędy popełniane na drodze.

Na co zwrócić uwagę?

Jedną z najważniejszych funkcji podczas zakupu kamery jest wybór trybu zapisu obrazu. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup kamery wraz kartą SD o dużej pojemności np.32 czy 64 GB. Niektóre modele kamer nagrywają też w tzw. pętli. To oznacza, że stare filmy są zastępowane nowymi i aktualnymi. Wówczas kierowca nie musi martwić się, że zabraknie mu pamięci na rejestrację.

Rozdzielczość i kąt nagrywania

Im wyższej rozdzielczości kamerę wybierzesz, tym lepszą jakość obrazu uzyskasz. Czasami nawet najdrobniejsze szczegóły odgrywają ważną rolę w zdarzeniu na drodze więc warto mieć to na uwadze. Z drugiej strony, pliki zapisywane w formacie HD zajmują sporo miejsca na karcie SD, dlatego należy wybrać wtedy jeszcze większą pojemność. Ważny jest też kąt nagrywania. Na nagraniu powinny znaleźć się oby dwa pasy jezdni. Najczęściej w sklepach można spotkać wideo rejestratory , które mają kąt widzenia wynoszący 120 stopni. Najnowocześniejsze modele mają też kąt równy 150 stopni i one to one są naprawdę godne uwagi. Im mniejszy kąt widzenia, tym wideo rejestrator zarejestruje mniejszy kadr.

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *