O laptopach na wesoło

Zanim przystąpimy do polowania na najlepszy sprzęt, warto trochę poprawić swoje nastawienie do techniki. Od lat wiadomo, że aby zminimalizować strach przed czymś, wystarczy po prostu zacząć się z tego śmiać. Jak zawsze, pomocny może okazać się internet, pękający od natłoku pomysłów. Zapnij więc pasy, zasiądź przed ekranem i zobacz, jak wiele zastosowań może mieć zwykły komputer.

Biorąc przykład z prezentera popularnego teleturnieju,  zacznę od dowcipu (czy jest żenujący, oceńcie same). Podesłał mi go znajomy informatyk, który przekonywał mnie, że oddaje on całą prawdę o jego kolegach po fachu. Dziewczyny informatyków niech lepiej ominą poniższy fragment.

Rozmawiają informatycy:
– No, słuchaj! Zrobiłem imprezę, a na niej rozumiesz – same gorące panny. A więc podchodzę do jednej takiej , która siedziała tuż przy moim nowym laptopie…
– Co? masz nowego laptopa?! Nie gadaj! Ile za niego dałeś…

 Pomysłowośćinternautów jest zdumiewająca. Zastosowanie laptopa zostało potraktowane bardzo szeroko. Jakie dodatkowe pożytki może przynieść przenośny komputer? Jeśli na przykład brakowało wam kiedyś gładkiej i twardej powierzchni do anulowania zagnieceń, jest na to sposób, przepis to: żelazko i laptop. Jeśli nie chcecie tracić czasu i  gotówki na karnety do klubów fitness, możecie wykorzystać nasze cudo. Jeśli chcecie poszaleć na stepach, nic prostszego!

Komputer może też okazać się ciekawym elementem wychowawczym. Nie mam tu na myśli tego typowego zastosowania. Warta przytoczenia jest pewna rodzinna historia. Któregoś dnia, mieszkaniec Północnej Karoliny odkrył to, co jego córka napisała o rodzicach na Facebooku. Zdenerwował się. Postanowił nauczyć córkę pokory, stosując niekonwencjonalny sposób. Zdecydował się nagrać filmik, na którym strzela do laptopa córki. Wiedział, że trafi w jej najczulszy punkt. Tommy Jordan od tamtej pory stał się sławny i wielu ludzi gratulowało mu świetnego pomysłu. Powiedzcie same, jak tutaj nie wierzyć w moc laptopa?

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *