Tablet przeznaczony dla graczy – Archos GamePad

Na dość ciasnym rynku tabletów, na który ze swoimi produktami wchodzi coraz więcej firm, sukces może zapewnić znalezienie niewykorzystanej do tej pory niszy. Najwyraźniej projektanci z Archos jako swoją grupę docelową  obrali miłośników gier, skoro zapowiedzieli właśnie Archos GamePad – tablet przygotowany specjalnie pod gry.

Od strony podstawowych komponentów technicznych produkt ten nie wyróżnia się niczym szczególnym, posiada bowiem ekran o długości przekątnej siedem cali i procesor 1,5 GHz oraz GPU Mali-400 MP. Urządzenie pracuje pod systemem Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Tym, co stanowi o wyjątkowości Archos GamePad, są fizyczne kontrolery do gier zamontowane po obu stronach ekranu. Znajdują się tam dwie gałki analogowe oraz klawisze kierunkowe i funkcyjne. Producenci zapewniają również, że zainstalowane na tablecie oprogramowanie pozwoli bez przeszkód wykorzystywać te kontrolery do wszystkich gier przygotowanych na Androida. Pamięć wewnętrzna pozwala na zapisanie 8 gigabajtów danych, a pojemność ta może zostać zwiększona o dalsze 64 gigabajty dzięki slotowi na karty microSD. Dodatkowym atutem ma być również wyjście miniHDMI, dzięki któremu możemy Archos GamePad podłączyć na przykład do telewizora, aby tam cieszyć się grami (a szerzej rzecz ujmując – wszystkimi multimediami) w wysokiej jakości.

Ten tablet wpisuje się w widoczny ostatnio trend, aby obniżać ceny tego typu urządzeń (w ten sposób sukces osiągnęły już Kindle Fire i Nexus 7, a wiele zapowiada, że również Microsoft będzie chciał wypuścić na rynek Surface z jak najniższa ceną). Przewidywana przez producentów kwota, jaką przyjdzie nam zapłacić za Archos GamePad, ma bowiem wynieść 150 euro, a więc około 650 złotych. Cena jest więc atrakcyjna, choć zapewne można by dyskutować, czy rzeczywiście warto inwestować w możliwość łatwego grania na tablecie w gry przygotowane na urządzenia mobilne, skoro większość z tych tytułów jest raczej średniej jakości. Wydaje się, że za tę cenę można sobie sprawić inny, sprawdzony i ciekawszy sprzęt, rezygnując z i tak dość wątpliwego udogodnienia, jakim są fizyczna kontrolery.

Źródło grafiki: archos.com

Tagi: , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *