Kupujemy drukarkę

jaką drukarkę kupićDrukarka to jak wiadomo urządzenie, które służy do przenoszenia tekstu czy obrazu na różne nośniki druku. Zanim jednak zdecydujemy się na kupno konkretnego modelu, warto się przede wszystkim zastanowić co (i w jakich ilościach) zamierzmy drukować.

Weźmy pod uwagę koszty eksploatacji – kupując tanią drukarkę musimy liczyć się z tym, że koszt wydrukowania jednej strony będzie dość wysoki. Jeśli zamierzamy naprawdę sporo drukować, to takie rozwiązanie po prostu nie będzie się nam opłacać (czasami taniej jest kupić nową drukarkę, niż wymieniać zasobniki z tuszem). Z tej przyczyny powinniśmy się raczej zdecydować na droższy, ale bardziej ekonomiczny model.

Liczy się nie tylko cena urządzenia i jakość wydruku, ale też cena i wydajność tonerów (oraz ich pojemność). Albo zdecydujemy się na tusz oryginalny, albo kupno odpowiednich zamienników. Jeżeli stosujemy tusze nieoryginalne, to producent może odmówić nam udzielenia gwarancji tłumacząc się tym, że przyczyną ewentualnej usterki jest stosowanie niewłaściwego tuszu. Znowu jeśli zdecydujemy się napełniać zasobniki, to musimy znać nazwę tuszu (znajdziemy ją np. w sieci).

Do drukowania tekstu i dokumentów najlepiej nadają się drukarki laserowe, które pracują umieszczając na papierze cząstki tonera. Tego typu drukarki odznaczają się też bardzo wysoką jakością oraz szybkością wydruku. Natomiast drukarka atramentowa czy termosublimacyjna przeznaczona jest do drukowania zdjęć. Te urządzenia bardzo często są wyposażone w czytnik kart pamięci i ekran dotykowy (dzięki czemu możemy drukować zdjęcia bez włączania komputera).

Pamiętajmy, że zwykle wraz z nową drukarką otrzymujemy nie w pełni napełnione tonery (np. zamiast 400 stron drukarka wydrukuje nam ok. 100). A zatem przyda się kupno dobrego tuszu na zapas, by potem w „nagłej potrzebie” był on pod ręką. Warto także wybrać drukarkę, której zasobniki mieszczą przynajmniej 15–20 ml tuszu.

Fot. http://www.flickr.com/photos/itfsupplies/6999644459/sizes/s/in/photostream/

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *