Acer W510- hit czy kit?

Lenovo ThinkPad HelixW510 to tablet z systemem Windows 8 i dopinaną klawiaturą. Spośród tabletów z Windows 8 jest obecnie najtańszy. W tej sytuacji rodzi się jednak pytanie, czy przekłada się to na jego jakość i czy warto na niego postawić.

Kupić czy nie kupić- oto jest pytanie

Od strony estetycznej, na tle innych tabletów, W510 nie prezentuje się najlepiej. Chociaż jest smukły (ma niecałe dziewięć milimetrów grubości) to nie wygląda zbyt zgrabnie. Być może wynika to z niemal prostopadłych linii krawędzi obudowy. Rama tabletu jest sztywna, natomiast tylna pokrywa jedynie nieznacznie ugina się pod naciskiem i została dobrze dopasowana. Do jego atutów można zaliczyć solidność i schludność. Tablet waży około pięćset siedemdziesiąt gramów i dobrze trzyma się ręki. Całość z klawiaturą jest jednak znacznie cięższa (około półtora kilograma), przez co bliżej mu do notebooka. Bateria tabletu starcza na około sześć godzin pracy, ale kiedy podłączy się go do klawiatury, czas wydłuża się do około szesnastu godzin i nie jest to zły wynik. Na takim sprzęcie filmy można oglądać przez około dziesięć godzin. Ponadto W510 zawiera w sobie procesor Intel Atom Z2760 i 2 GB pamięci RAM. Z drugiej strony W510 nie nadaje się do zbyt wielu komputerowych czynności. Problemów nie sprawia za to obsługa menu, system operacyjny również pracuje całkiem płynnie. Odnośnie zarzutów wobec procesora, to łapie on zadyszkę, ale dopiero w momencie, kiedy jednocześnie jest uruchomionych kilka aplikacji. tabletProblemów nie sprawia natomiast surfowanie po internecie. Iconia posiada wyświetlacz o przekątnej 10,1” i rozdzielczości 1366×768 pikseli. Co ciekawe, mimo szklanego ekranu, wyświetlacz odbija światło w o wiele mniejszym stopniu niż inne urządzenia tego typu. Zestaw interfejsów, w które wyposażono ten tablet, jest zadowalający. Można do niego podłączyć pendrive’a USB, natomiast wyjście micro HDMI umożliwia podłączenie tabletu do telewizora. Iconia W510 dysponuje także funkcją NFC. Umożliwia ona robienie bezprzewodowo opłat za zakupy i przesyłanie danych między urządzeniami posiadającymi NFC.

Podsumowując, plusami Iconii są: niska cena, obsługa programów dla Windows 8, stacja dokująca w wyposażeniu, szybki system operacyjny i wytrzymały akumulator. Swoją drogą szkoda, że klawiatura jest tak mała, co może utrudniać człowiekowi pisanie. Za zbędny dodatek należy uznać gładzik. Niestety, nie rozpoznaje on systemowych gestów, a poza tym jest mały i nieprecyzyjny. Każdy sam musi ocenić, czy właśnie taki sprzęt mu odpowiada i czy jego plusy przeważają nad minusami.

Tagi: , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *