Dwa ekrany dotykowe? To możliwe!

tabletOdkąd na rynku pojawiły się tablety, ich zainteresowanie nie miało końca. Niewielkie dotykowe urządzania zwojowały świat IT. Na tym się jednak nie skończyło i postanowiono iść o krok dalej. Stworzono dwuekranowe urządzenia. Oto kilka przykładów.

Acer Iconia Touchbook

Acer Iconia Touchbook to jeden z ciekawszych sprzętów posiadający dwa 14 calowe ekrany dotykowe CineCrystal. Urządzenie działa pod Windowsem 7 Home Premium. Procesor wykorzystywany w urządzeniu to Intel Core i5-480M (3MB Cache, 2.66 Ghz). Iconia Touchbook dysponuje 4 GB RAM. Dysk HDD posiada pojemność 640 GB. Wyposażony jest w 3 porty USB, HDMI, VGA, RJ-45. W urządzeniu znajduje się także Wi-Fi i technologia Bluetooth 3.0. W sprzęcie znajdziemy kamerę 1,3 megapiksela wraz z mikrofonem.  Bateria wytrzymuje 3 godziny.

Obsługa sprzętu jest dość nietypowa. Wszystko odbywa się za pomocą Acer Ring. Przykładając do ekranu palce pojawia się ikonka w postaci okręgów, którą wybieramy poszczególne opcje urządzenia. Wszystko chodzi niezwykle płynnie.

Wymiary urządzenia wynoszą 24,6 cm x 34,29 x 3,05 cm. Waga urządzenia wynosi 2,8 kg.

Cena wynosi ok 6000zł.

Toshiba Libretto W100
Toshiba to dwa dotykowe panele LCD o przekątnej ekranów 7 cali (17,8 cm). Sprzęt, podobnie jak Acer Iconia Touchbook pracuje z Windowsem 7. W sprzęcie znajduje się procesor Pentium U5400, 2GB pamięcia RAM, układ graficzny Intel GMA HD, a także dysk SSD, którego pojemność sięga 64 GB. Do tego znajdziemy w nim czytnik kart SD.

Toshiba Libretto W100 posiada także wbudowaną kamerę, która umożliwia video czaty i komunikację na wyższym poziomie.

Praca na sprzęcie może odbywać się na kilka sposobów. Z jednego ekranu można zrobić klawiaturę, może pracować na dwa ekrany (jako forma książki) lub korzystać z urządzenia jako jednego większego ekranu złożonego z dwóch części. Całość obsłużymy za pomocą 4 przycisków.

Co ważne, powłoka Toshiby zapobiega przed  zarysowaniami oraz odciskami palców.

Wymiary Toshiby wynoszą 20,2 cm x 12,3 cm x 3,07 cm. Waga to niecały kilogram (O,8kg).

Cena wynosi ok. 3900zł.

Tagi: , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *