BlackBerry Playbook

BlackBerry PlayBookJeśli poszukujesz urządzenia służącego zarówno pracy jak i rozrywce, BlackBerry Playbook to sprzęt dla Ciebie. Urządzenie łączy w sobie trzy najważniejsze dla użytkownika funkcje, komunikacja, praca i rozrywka. Co może zaoferować więcej?  

BlackBerry Playbook to 7 calowy tablet o rozdzielczości 1024 x 600. Jego wymiary to 19,4 cm (szerokość) x 13,0 cm (wysokość) x 1,0 cm (głębokość). Waga 0,45 kg. Urządzenie posiada dwa aparaty, przedni 3MP oraz tylni 5 MP. Działa pod systemem RIM, który bazuje na UNIX-ie. Z tego względu, dla osób przyzwyczajonym do pracy na Androidzie, z początku może być trudny w obsłudze, jednak po paru chwilach, praca staje się prosta i komfortowa. Jego jednostką centralną jest dwurdzeniowy procesor Texas Instruments 4430 o częstotliwości taktowania 1GHz z PowerVR SGX540. Zapewnia on stabilną i płynną pracę.

BlackBerry Playbook wykorzystuje technologię Wi-Fi oraz Bluetooth. Niestety w urządzeniu brak modemu 3G. Dodatkowo, sprzęt wyposażony jest w kompas cyfrowy oraz GPS. Kompatybilny jest z Adobe Flash 11,2.

Funkcje
BlackBerry podzielił funkcje swojego urządzenia według trzech kategorii. Komunikacja, praca i rozrywka.

Komunikacja
W skład pierwszej z nich, komunikacji, wyróżnimy:

  • zgromadzenie wszystkich wiadomości w jednym miejscu,
  • porozumiewanie się za pomocą czatu wideo,
  • utrzymywanie kontaktów w połączeniu ze społecznościami takimi jak Facebook czy Twitter,
  • aplikację BlackBerry Bridge, która umożliwia odczytywanie oraz tworzenie wiadomości. Co więcej połączy się z Twoim smartfonem i ustanowi jednolitą całość.

Praca
BlackBerry Playbook mimo słowa „play” w swojej nazwie idealnie sprawuje się w charakterze urządzenia biznesowego. Jest źródłem kilku aplikacji, które w niezastąpiony sposób wspomogą pracę. O jakich aplikacjach mowa?

  • Documents To Go – to miejsce, które skupi wszystkie najważniejsze dokumenty i pozwoli je w szybki i prosty sposób edytować. Co więcej, to również możliwość podłączenia do projektora lub telewizora.
  • Print To Go – bezprzewodowe drukowanie to tak naprawdę przesyłanie plików z komputerów PC bądź laptopów do naszego BlackBerry Playbook. Dzięki szybkiemu przesłaniu, wszystkie dokumenty możemy przetrzymywać w formie elektronicznej.
  • Kalendarz – aplikacja kalendarza połączy wydarzenia z kontaktami. W celu zapamiętania detali wystarczy wpisać dodatkowe informacje, by cieszyć się doskonałą organizacją.
  • Bezpieczeństwo – praca z urządzeniem Playbook to również bezpieczeństwo.

Rozrywka
Rozrywka jako ostatni element nie pozostaje  w tyle. Skupia w sobie:

  • Ready to go – Ready to go to zbiór wielu aplikacji, które uprzyjemnią spędzanie wolnego czasu. Wśród aplikacji znajdziemy m.in. Facebook, Kobo (czytnik książek), Bing Maps, Scrapbook (łączenie zdjęć, tapet) oraz naukę języków;
  • Evernote – program do przechowywania i udostępniania notatek.

BlackBerry PlayBook

Cena Playbooka wynosi 900zł.

www.worldwide.blackberry.com

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *