Mycestro – myszka… na palcu

mycestroWyobraź sobie następującą sytuację. Piszesz na komputerze i co chwilę musisz poprawiać coś myszką. Klawiatura, myszka, klawiatura, myszka. Lekko określając – można się zniechęcić.  Jest jednak urządzenie, które można nałożyć na palca i obsługiwać go głównie za pomocą kciuka. Mowa o Mycestro.

Historia Mycestro
Pomysł na myszkę Mycestro jak większość urządzeń zdarzył się przez przypadek. Pomysłodawca widząc problemy z użyciem tradycyjnej myszki na ograniczonej powierzchni pomyślał,  jak dużo prostsza byłaby obsługa laptopa jedynie za pomocą ruchów palca. I tak narodziła się koncepcja Mycestro.

Czym dokładnie jest Mycestro?
Mycestro to urządzenie 3D, które spełnia rolę myszki komputerowej. Jest niewielkim, lekkim, wykorzystującym najnowszą technologię sprzętem. Nazwa urządzenia związana jest z dyrygowaniem (bo tak mniej więcej wygląda działanie i obsługiwanie urządzenia). Jak większość myszek, Mycestro posiada 3 przyciski, które pozwalają na pełną obsługę urządzenia. Do tego, urządzenie reaguje na ruch. Wykonywanie ruchów palca w górę, w dół czy stykając kciuk i palec wskazujący to nic innego jak wydawanie tym samym urządzeniu poszczególnych zadań. Łagodne przesuwanie kciukiem po boku Mycestro to scrollowanie. Myszka aktywna jest dopiero podczas styku kciuka z poszczególnymi przyciskami. Podczas niedotykania jej, myszka nie porusza się.

Jak dokładnie działa urządzenie?
Mycestro wkłada się na palec wskazujący, a następnie stabilizuje się go za pomocą niewielkich, regulowanych pasków. Ze względu na niewielką wagę urządzenia, jego obecność nie przeszkadza w pisaniu na komputerze czy wykonywania innych czynności. Mycestro oparty jest na technologii Bluetooth 4.0. Za jego pomocą obsłużymy nie tylko komputer (w tym gry, surfowanie po Internecie, tworzenie grafiki), ale także projektor, telewizor czy sprzęty takie jak iPad, iPhone, iPod, MacBook itp. Wkrótce będzie również możliwa kompatybilność z systemem Android. Zasięg Mycestro wynosi ok. 10 metrów.

Minusem urządzenia może być jego czas działania. Jednorazowo naładowana mysz, może działać jedynie przez około 8 godzin (non stop). Po wyczerpaniu należy ją podładować przez kabel USB znajdujący przy ujściu sprzętu.

Sprzedaż urządzenia ma się rozpocząć w październiku. Jego cena ma wynosić około 240 zł (80 dolarów kolor biały, 100 dolarów inna barwa).

źródło zdjęcia: Robby Mueller / Foter.com / CC BY-NC-ND

Tagi: , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *