Zewnętrzna nagrywarka ASUS SDRW-08U5S-U

asus nagrywarkaWydawałoby się, że nagrywarki są coraz mniej potrzebne. Większość z nas do przenoszenia plików używa pendrivów lub przenośnych dysków. Taka sytuacja nie powstrzymała jednak firmy ASUS przed wprowadzeniem na rynek nowej, zewnętrznej nagrywarki.

Już na pierwszy rzut oka nagrywarka Asus SDRW-08U5S-U wygląda wyjątkowo estetycznie. Jest niezwykle cienka (jej grubość wynosi niespełna 1,3cm), przez co wydaje się być bardzo nowoczesna. I taka właśnie jest. Swoim designem nawiązuje do innych produktów marki ASUS, np. ZENBOOKa. Odzwierciedlone to jest metalicznej obudowie dostępnej w trzech kolorach – srebrnym (Mellow Metalllic), różowo-czerwonym (Bright Berry) oraz jasnym różu (Dusty Rose). Nagrywarka wykonana jest z aluminium. Jej wymiary to 14 cm wysokości x 13,55 cm szerokości x 1,29cm grubości.

Urządzenie spełnia rolę dodatkowego akcesorium, jakim jest zewnętrzna nagrywarka. Poprzez wysuwaną podstawkę możemy ułożyć ją zarówno poziomo jak i pionowo. Tym samym nie wymaga dużej przestrzeni, dzięki czemu można używać jej zarówno w domu jak i w podróży. Zapewnia to komfort użytkowania i wygodę pracy z pozostałymi urządzeniami. A nagrywarka może pracować z wieloma z nich. Kompatybilna będzie z notebookami, ultrabookami i mnóstwem innych urządzeń mobilnych. Nagrywarka bez problemów będzie współpracować z systemami Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP, Mac OS x 10.6 (bądź nowsze).

By połączyć się w urządzeniami nagrywarka zewnętrzna ASUS wykorzystuje interfejs USB 2.0. Pozwala nagrywać zarówno formaty CD jak i DVD. Podstawowe parametry nagrywarki to DVD+R:8X, DVD-R:8X, DVD+RW:8X, DVD-RW:6X DVD+R(DL):6X, DVD-R(DL):6X, DVD-RAM:5X, CD-R:24X, CD-RW:24X. W zależności od typu nośnika parametry odczytu wahają się od 4x do 24x.

Firma ASUS pomyślała również o bezpieczeństwie swojego produktu. Sprzęt wykorzystuje rozwiązanie Disc Encryption II. Dzięki jego obecności możliwe jest szyfrowanie nagrywanych danych, a także dodatkowe zabezpieczenie ich specjalnym hasłem.

Nagrywarka jest doskonałym gadżetem dla wszystkich fanów nowości technologicznym. Ze względu na swój design przypadnie do gustu zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Bylibyście zainteresowani jej zakupem?

asus nagrywarka

Źródło zdjęć: asus.com

Tagi: , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *