Nie taki ten supermarket zły…

telefonCzy elektronikę użytkową opłaca się kupować w supermarketach? Z pewnością zastanawia się nad tym wiele osób. Trzeba przyznać, że supermarkety są niezwykle wygodne – wystarczy zrobić kilka kroków, by to, co nas interesuje, mieć na wyciągnięcie ręki. Pamiętać też trzeba, że supermarkety elektroniczne kuszą nas bardzo atrakcyjnymi cenami.

Trzeba tylko umieć na nie zapolować. Pamiętajmy, że prawdziwe okazja rzadko trafiają się, kiedy konkretny sklep ogłasza promocję, wyprzedaż czy też dni bez vatu. Na sprzęt, który akurat kosztuje trochę mniej, niż zazwyczaj trafia się najczęściej przypadkiem. Zresztą to tak jak z zakupami odzieżowymi – ubrania, które nosimy najchętniej i najdłużej kupujemy najczęściej przez przypadek, biorąc je z promocji czy też wyprzedaży.

Prawdziwi łowcy okazji mają w małym palcu ofertę sklepów takich, jak Media Markt, RTV Euro AGD, Saturn czy Media Expert. Zapisując się na każdy możliwy newsletter dają sobie szansę otrzymania informacji, która raczej nie dociera do szerokiej grupy odbiorców – dzięki temu jest po wielokroć bardziej atrakcyjna.

Niektórzy twierdzą jednak, że bardziej opłaca się kupować w sklepach specjalistycznych – i będą mieli trochę racji. Mniejszy asortyment zazwyczaj oznacza, że sklepy te funkcjonują lepiej w przypadku ewentualnych reklamacji, choć nie jest to regułą. Według powszechnej opinii sprzedawcy zatrudnieni w mniejszych sklepach lepiej znają się na rzeczy – to też mit.

Supermarketów bowiem nie należy się bać, a wręcz przeciwnie – korzystać z możliwości, jakie nam dają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *