Najlżejsze laptopy na rynku: który z nich warto wybrać?

Elegancki laptop kojarzy nam się ze smukłą budową i niewielką wagą. Pamiętajmy jednak, że lekki komputer to nie tylko atrakcyjny wygląd urządzenia, ale przede wszystkim jego funkcjonalność i wygoda użytkowania. Co znajdziemy na rynku?

Acer Aspire V3-371

Ten niezwykle smukły i lekki laptop waży jedynie 1,5 kg. A co więcej, jego zakup nie nadwyręży naszego domowego budżetu! To rozwiązanie spodoba się zatem wszystkim osobom, które chcą połączyć wygodę użytkowania, mobilność, atrakcyjne parametry techniczne oraz względy ekonomiczne. Dodatkowo Acer Aspire utrzymany jest w przyjemnej dla oczu stylistyce – to minimalizm i prosta forma w świetnej, nowoczesnej odsłonie.

Asus Zenbook UX305FA

Entuzjaści dobrej jakości w przystępnej cenie z pewnością pokochają także to interesujące urządzenie – Asus Zenbook oferuje nam naprawdę wiele! Jest wyjątkowo lekki; jego waga to zaledwie 1,2 kg. Jednocześnie zapewnia nam zadowalające parametry: ekran Full HD, pojemność dysku SSD 128 GB, a także dużą liczbę złącz. Ten smukły Asus posiada także procesor Intel Core M, dzięki czemu jego zapotrzebowanie na energię jest znacznie niższe niż zwykle. Pozwala to pracować na nim długo bez potrzeby ładowania.

Lenovo Yoga 3 Pro

Jednym z najlżejszych przenośnych komputerów dostępnych obecnie na rynku jest Lenovo Yoga. Jego waga to jedynie 1,19 kg! To konwertowalne urządzenie może nam jednak zaoferować o wiele więcej niż smukły, atrakcyjny wygląd oraz niezwykłą lekkość. Charakteryzuje go bowiem doskonały sposób wykonania oraz świetne parametry. Warto zwrócić uwagę o ekran o rozdzielczości 3200×1800 pikseli, dysk SSD o pojemności 256 GB, czy też nowoczesne podzespoły. Jedyną wadą jest cena – za to urządzenie przyjdzie nam zapłacić ponad 4 tysiące złotych.

Lekki laptop to kwintesencja wygody i mobilności – a przecież o to nam chodzi, kiedy decydujemy się na zakup komputera przenośnego. Obecnie na rynku znajdziemy wiele ciekawych modeli w bardzo zróżnicowanych cenach; dzięki temu każdy z nas wybierze opcję optymalnie dopasowaną do swoich potrzeb i możliwości finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *