Jak wybrać myszkę do laptopa

Kupno laptopa w wielu wypadkach wiąże się także z koniecznością wyposażenia się w odpowiednią do niego myszkę. O ile sam touchpad w wielu wypadkach jest bardzo pomocny i niezastąpiony, o tyle myszka zdecydowanie podnosi komfort pracy na komputerze i jest bardziej precyzyjna. Jaki model wybrać?

Przewodowa czy bezprzewodowa

Laptopy to urządzenia mobilne. Takie również powinny być dopasowane do nich myszki. Warto wiec zrezygnować z tradycyjnych modeli podłączanych do komputera za pomocą przewodu. Zyskamy większy komfort pracy, którego nie będzie zaburzał plączący się przy dłoni kabel. Pomimo faktu, że taki model będzie wymagał okresowego ładowania lub wymiany baterii, myszki bezprzewodowe z pewnością sprawdzą się bez względu na nasze oczekiwania.

Dopasowana do potrzeb

Jeżeli podjęliśmy już decyzje co do zakupu myszy przewodowej lub bezprzewodowej, możemy zwrócić uwagę na inne jej parametry. Do codziennego domowego użytku bądź pracy biurowej arkuszami czy dokumentami sprawdzi się prosty model z czujnikiem optycznym. Dla graczy polecane są natomiast myszki z sensorem laserowym o dużej rozdzielczości. W obu wypadkach warto także zwrócić uwagę na wyprofilowanie myszki – jej obudowa powinna mieć taki kształt, by nie powodować zmęczenia ręki nawet podczas długotrwałego korzystania z komputera. Zapaleni fani gier mogą zwrócić także uwagę na myszy przewodowe , które dobrze sprawdzają się podczas rozgrywek.

Na co jeszcze zwrócić uwagę? U myszy bezprzewodowej mile widziany będzie wskaźnik stanu baterii. Wybierzmy także model z co najmniej 3 przyciskami, a także odpowiednio dobrany pod względem wielkości. Mała myszka będzie łatwa w przenoszeniu i zmieści się do torby, natomiast duża zapewni największą możliwą wygodę pracy.

Przed wyborem myszy do laptopa warto więc nie tylko określić własne potrzeby, ale również wybrać się do sklepu, by móc „przymierzyć” upatrzony model. Jeśli natomiast w pierwszej kolejności czeka nas zakup nowego laptopa, zapoznajmy się z tym artykułem: http://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-ranking-laptopow-sprawdz-jaki-laptop-wybrac.bhtml.

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *